Sport

Përfundon ndeshja e ‘çmendur’ ndërmjet Gjermanisë dhe Zvicrës

Autori: Gazeta inFokus 22:38 | 13 October 2020

Ka përfunduar super ndeshje e zhvilluar ndërmjet Gjermanisë dhe Zvicrës, në kuadër të grupeve të Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 90 minutave lojë takimi është mbyllur me rezultat të barabartë 3-3.

Golat për gjermanët i realizuan Timo Werner (28’), Kai Havertz (55’) dhe Serge Gnabry (60’), ndërsa për zviceranët shënuan  Mario Gavranovic 2x (5’) dhe (57’), si dhe Remo Freuler (26’).

Në këtë përballje për skuadrën helvetike luajtën edhe Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri e Admir Mehmedi.

Pas këtij barazimi Gjermani renditet e dyta me 6 pikë, ndërsa Zvicra e fundit me dy sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera