Lajme

Përfundon intervista maratonike e Thaçit në Hagë, nuk deklarohet për media

Autori: Gazeta inFokus 19:10 | 14 July 2020

Ka përfunduar intervistimi i presidentit Hashim Thaçi për të dytën ditën radhazi nga prokurorët e Dhomave të Specializuara në Hagë.

Thaçi pak minuta më parë është larguar nga objekti i Speciales pa u deklaruar për media.

Gjashtë orë dje dhe gjashtë orë të tjera sot Thaçi është intervistuar në Hagë, pas propozim-aktakuzës kinse për krime lufte gjatë viteve 1998-1999.

Të tjera