Lajme

Përfundon “drama” në veri, këto janë pamjet e largimit të Njësive Speciale dhe makinerive të protestueseve

Autori: Gazeta inFokus 12:52 | 02 October 2021

Dita e trembëdhjetë në pikat kufitare Jarinjë e Bërnjak ka vazhduar me largimin e Njësiteve Speciale dhe makinerive të protestueseve serbë.

Gazetari i Infokusi-t që po qëndron në vendin e ngjarjes raporton se ka përfunduar “drama” në veri me largimin e barrikadave.

Ushtarët e KFOR-it janë pozicionuar tashmë në pikat kufitare në Bërnjak dhe Jarnijë ku do të qëndrojë përkohësisht në këtë zonë.

Më poshtë gjeni pamje nga largimi i Njësive Speciale dhe makinerive të protestueseve. /Gazeta Infokus/

Të tjera