Sport

Përfundon derbi ndërmjet Milanit dhe Romës

Autori: Gazeta inFokus 22:42 | 26 October 2020

Pas katër fitoreve rresht, Milani është ndalur në barazim 3-3 nga Roma, në duelin e vlefshëm për javën e pestë në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

‘Kuqezinjtë’ edhe pse ishin tri herë në epërsi, mysafirët barazuan tre herë rezultatin.

Golat për ‘rosonerët’ i realizuan Zlatan Ibrahimovic 2x dhe Alexis Saelemaekers, ndërsa për romakët shënuan Edin Dzeko, Jordan Veretout dhe Marash Kumbulla.

Pas këtij barazimi Milani vazhdon kryesimi me 13 pikë, ndërsa Roma mbetet e nënta me tetë pikë./Gazeta inFokus/

Të tjera