Sport

Përfundojnë dy ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

Autori: Gazeta inFokus 16:57 | 29 September 2021

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Superligës së Kosovës, të zhvilluara në kuadër të xhiros së shtatë, shkruan Gazeta inFokus.

Skuadra e Drenicës ka marrë një fitore shumë të rëndësishme, duke e mposhtur Malishevën me rezultat minimal 1-0.

Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Bajram Aliu’ në Skenderaj, golin e vetëm për vendasit e realizoi Haraland Qaqi në minutën e 21’.

Kurse dueli mes Ballkanit dhe Feronikelit i luajtur në Suharekë është mbyllur me rezultat të barabartë 0-0.

Ndërkaq përballja mes Gjilanit dhe Llapi akoma nuk ka përfunduar./Gazeta inFokus/

 

Të tjera