Sport

Përfundo ndeshja mes Evertonit dhe Arsenalit, kjo skuadër fiton në sekondën e fundit  

Autori: Gazeta inFokus 22:56 | 06 December 2021

Ka përfunduar ndeshja mes Evertonit dhe Arsenalit, e luajtur në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Evertoni e ka mposhtur Arsenalin me përmbysje rezultati nga 0-1 në 2-1.

Golin për vendasit e realizoi Richarlison në e 77’ dhe Demarai Gray (90+2′), kurse për ‘Topçinjtë’ shënoi Martin Odegaard 45+2’.

Pas kësaj fitoreje Evertoni renditet i 12-ti me 18 pikë, kurse Arsenali mbetet i shtati me 23 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera