Lajme

Përfaqësuesit e LGBT në Shqipëri: Policë e personazhe publike janë gay

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 13 May 2017

Kristi Pinderi dhe Xheni Karaj morën pjesë mbrëmë në emisionin “Zonë e Lirë” e moderuar nga gazetari i njohur Arjan Çani.

Gjatë intervistës ato folën në lidhje me të drejtat e komunitetit LGBT në Shqipëri dhe mbi protestën që mbajtën sot në Tiranë.

Por ajo që ngjalli shumë kureshtje ishte fakti që Xheni Karaj dhe Kristi Penderi deklaruan se shumë personazhe publikë dhe efektivë të forcave të policisë e kishin shumë të vështirë ta pranonin publikisht faktin se janë homoseksualë, pasi ua kishin rrëfyer atyre në veçanti.

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera