Lajme

Për një javë u mbyllën 23 lokale, për mos respektim të masave anticovid

Autori: Islam Morina 18:54 | 26 November 2021

Nga data 19 e deri më 25 tetor Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë, ka mbyllur 23 lokale për mos respektim të masave anticovid.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kjo agjenci duke treguar se inspektimet janë bërë në regjionin e Prishtinës, Mitrovicës, Pejës, Prizrenit, Ferizajit e Gjilanit, shkruan Gazeta Infokus.

Kurse gjatë kësaj periudhe kohore janë denuar 88 persona juridik dhe 71 persona fizik, pikërisht për mos respektim të masave kundër përhapjes së virusit Covod-19.

Të tjera