Lajme

“Për nder të Liburn Aliut i cili na lëshoi çeshmen”, PSD aksion para Qeverisë

Autori: Gazeta inFokus 13:16 | 25 April 2024

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion simbolik në oborrin e Qeverisë së Kosovës, pas raportimeve se Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka falur borxhet e kompanive për ambalazhimin e ujit.

Zyrtarë të kësaj partie kanë vendosur një çezme ku kanë shkruar “Për nder të Liburn Aliut i cili na lëshoi çeshmen. Kompanitë milionëshe”.

Aksionin e ka paralajmëruar PSD dje.

-Advertisement-

“Nesër, nga ora 13:00, PSD do të mbajë aksion simbolik në kundërshtim të faljes kriminale të borxheve të kompanive për ambalazhim të ujit.”

Gazetarja e T7, Blerta Zuka, po qëndron atje dhe sjellë pamje:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera