Lajme

Për 1 Maj, Shpend Ahmeti ndalon qarkullimin e automjeteve në Gërmi

Autori: Gazeta inFokus 09:11 | 01 May 2021

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar një urdhëresë më të cilën sot ndalohet qarkullimi i automjeteve në Gërmi.

A do të jenë pjesë e delegacionit për dialog zyrtarët e partive opozitare?

Në urdhëresën e publikuar nga Ahmeti, thuhet se do të lejohen vetëm automjetet e Policisë së Kosovës, KFOR’it, të EULEX’it, të ndërmarrjes “Hortikultura”, të KRM “Pastrimi” dhe të Drejtorisë së Inspeksionit dhe automjeteve emergjente.

Të tjera