Lajme

PEPR: Të burgosurit ishin pjesë e protestuesve që i rrahën deputetët

Autori: Gazeta inFokus 11:01 | 02 May 2017

Partia për Emancipimin e Përgjithshëm të Romëve (PEPR) ashpër ka reaguar në atë çfarë ndodhi më 27 prill, veçnërisht, siç thuhet në komunikatë, vullnetarizmi i dy deputetëve të OBRM-PDUKM, Krsto Mukoski dhe Sasho Vasileski, ku hapën dyert e Shtëpisë ligjvënëse t’i lëshojnë të burgosurit e paguar që t’i rrahin deputetët, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 ‘Përgjegjësi patjetër të ketë. Ka kamera në Kuvend dhe nëse vërtetohet se vërtetë është kështu, duhet menjëherë t’u ndërpitet imuniteti dhe nga to të kërkohet përgjegjësi penale. Sipas njohurive tona partiake, e gjithë kjo ishte e regjisuar’, thonë ndër të tjera nga PEPR.

Nga partia thonë se në veprim janë MPB dhe Prokuroria e cila patjetër duhet të veprojë me drejtësi. /Telegrafi/

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera