Rozë

Pensionohet “Drita” e “Familjes Moderne”

Autori: Gazeta inFokus 17:37 | 18 November 2021

Aktorja e mirënjohur Myrvete Kurtishi, që publiku e njeh më së miri përmes rolit të saj në serialin Familja Moderne, si “Drita” është penisonuar sot.

Lajmin e ka bërë të ditur teatri “Hadi Shehu”.

“Sot urojmë Myrvete Kurtishin(Buten) për datëlindjen e 65 njëherit edhe pensionimin ligjor, gjithashtu urojmë shëndet e gjitha të mirat duke e lutur Buten të jetë ashtu siç është, energjike, e fortë dhe kontributdhënëse për Teatrin dhe publikun sepse aktori nuk pensionohet asnjëherë… edhe 100 Bute”, thuhet në njoftimin e tyre.

Të tjera