Rozë

Penalizohen të gjithë banorët e Big Brodher VIP, kanë thyer rregullat

Autori: Gazeta inFokus 23:33 | 24 October 2021

Edicionet e shtëpisë së famshme të Shaqipëris ka plot tre javë që ka filluar.

Pjesë e “Big Brodher VIP” u bënë fytyra të njohura të estradës, shkruan “Kosovarja”.

Gjatë këtyre javëve banorët sa e kanë shijuar dhe janë munduar ta dhënë më të mirën nga vetja për të shkuar në arritjen e çmimit të madh prej 100 mijë eurove.

Por, gjithqka nuk po shkon në rregull pasi në javën e dytë edhe u dënuan disa prej banorëve duke i dërguar në një dhomë veçmas nga banorët tjërë për të vazhduar eksperiencën.

Pas këtij dënimi paralajmërimi nga vëllau i madh ishte që të mos thyejnë më rregulla pasi do të dënohen me penalizim.

Së fundi, në shtëpinë e madhe është pranuar nga konkurentët një letër të cilën e lexoi Sheila.

Në tekstin e saj thuhej se të gjithë konkurentet janë të penalizuar pasi kanë thyer rregullin kryesor i cili është që mos t’i ndalojnë asnjëherë mikrofonat pasi duhet të jenë transparnt me publikun. Dhe në bazë të tekstit banorët e kanë thyer këtë rregull dhe ditën e martë u është kërkuar që të kenë pregatitur valixhet për tu larguar nga shtëpia e famshme.

A ishte kjo vetëm sa për t’i friguar banorët për të mos thyer rregullat apo ishte evërtet mbetet të shihet ditën e martë në takimin e rradhës derisa banorët po vazhdojnë ta komentojnë këtë mesazh dhe po mundohen ta gjejnë fajtorin.

Të tjera