Lajme

Pejanët mbesin pa ujë, kjo është arsyeja

Autori: Gazeta inFokus 10:45 | 16 January 2020

Nga ora 10:15 deri në orën 16:00 një pjese e qytetit të Pejës do të mbetët pa ujë gjatë ditës së enjte.

Kështu ka bërë të ditur kompani rajonale e ujësjellësit “Hidodirini” në Pejë, shkruan Gazeta inFokus.

Lagja ‘Maja e Zezë”, “Asllan Çeshme”, “Jarina” dhe “Xhemajl Kada” nuk do të kenë ujë të pijshëm gjatë kësaj periudhe.

Sipas këtij njoftimi kjo ndërprerje do të ndodhë për shkak të punimeve që po zhvillohen në oborrin e Spitalit të Përgjithshëm rajonal të Pejës.

“Hidrodrini” njofton konsumatorët se kjo po bëhet në kuadër të një investimi në rrjet, që ka të bëjë me montimin e ujëmatësit zonal që shërben për detektimin e humbjeve”, thuhet ndër tjerash në këtë njoftim./Gazeta inFokus/

Të tjera