Lajme

PDK përmbys rezultatin për vendin e dytë

Autori: Gazeta inFokus 20:03 | 03 March 2021

Tashmë ka përfunduar numërimi i votave nga jashtë vendit, dhe partia e parë ka dalë VV-ja me 44 mijë e 252 vota.

Ndërsa pas një gare goxha të ngushtë partia e dytë ka dalë PDK-ja me 5 mijë e 32 vota.

Nga gjithsej 56 mijë e 368 vota në total , Lidhja Demokratike është e treta me 4 mijë e 287 vota, shkruan Gazeta inFokus.

Rezultatet përfundimtare nga KQZ-ja do të shpallen të enjten./Gazeta inFokus/

 

Të tjera