Sport

Pau Gasol rikthehet të luaj basketboll, kjo do jetë skuadra e tij e re

Autori: Gazeta inFokus 17:25 | 20 February 2021

Po rikthehet aty ku e nisi karrierën.

Legjenda e basketbollit spanjoll, Pau Gasol do të jetë lojtari më i ri i Barcelonës.

Lajmi është bëri i ditur nga mediat spanjolle dhe ato evropiane të basketbollit.

40 vjeçari ka nënshkruar me skuadrën deri në fund të stinorit aktual.

Ai do të provojë të bëhet gati për lojrat olimpike ku dëshiron të paraqitet për herë të fundit me Spanjën para se ta mbyllë përfundimisht karrierën.

Përndryshe, Barcelona aktualisht është lidere e Euroligës së basketbollit ndërsa titullin e kërkon edhe në ligën spanjolle.

Të tjera