Lajme

Pasuria 1 milion dollarë, Gjykata e Lartë rrëzon Prokurorinë për Alfred Pezën

Autori: Gazeta inFokus 14:52 | 15 May 2017

Sot Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për sekuestrimin e pasurisë së deputetit të PS-së, Alfred Peza.

Trupa gjykuese nuk ka pranuar kërkesën për sekuestro dhe e ka rrëzuar atë.

Më 18 prill, Gjykata për Krime të Rënda vendosi sekuestro preventive ndaj aksioneve në një bankë në Tiranë, në masën 1 %, me vlerë rreth 113 milionë lekë të reja, të gruas së deputetit Alfred Peza.

Përtej ZBRITJEVE në Viva Fresh Store!

Të tjera