Fun & Video

Pastori demonstronte se si Jezusi ecte mbi ujë, hahet i gjallë nga krokodilët

Autori: Gazeta inFokus 15:52 | 15 May 2017

Një pastor i kishës së Zimbabve duke u përpjekur që të tregonte se si Jezusi po ecte mbi ujë për të kaluar lumin në këmbë, është ngrënë i gjallë nga tre krokodilë.

Jonathan Mthethwa i kishës “Shenjti i Ditëve të Fundit”, solli kongregacionin e tij në zonën e njohur në vend si Lumi i Krokodilëve para se të provonte rekreacionin e tij biblik.

Sipas dëshmitarëve okularë, pastori hyri në ujë dhe eci rreth 30 metra përpara se të përpiqej për të dalë në sipërfaqe.

Për fat të keq, pastori u sulmua nga krokodilët që e kthyen atë në një vakt të bollshëm. Vetëm sandalet dhe rrobat iu gjetën.

Dëshmitari Deacon Nkosi tha: “Pastori na foli neve rreth besimit në shtunën e javës së kaluar. Ai na premtoi se do të nga tregonte besimin e tij sot, por fatkeqësisht u sulmua dhe u hëngër nga 3 krokodilë përballë nesh. Në akoma nuk e kuptojmë se si kjo ndodhi sepse ai agjëronte gjatë gjithë javës. Ata e mbaruan pastorin brenda pak minutave. Gjithçka që mbeti prej tij ishin një palë sandale dhe mbathjet që lundronin mbi ujë. Kur shërbimet e emergjencës mbërritën në vendngjarje, pastori tashmë kishte vdekur”. /gsh/

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera