Lajme

Pasi përfunduan misionin e tyre, ekipi zviceran nuk u kthyen vetëm, ja çka morën me vete

Autori: Gazeta inFokus 20:42 | 01 December 2019

Tërmeti i së martës në Shqipëri, goditi dhe sensibilizioi të gjitha shtetet mike.

Ata zbarkuan në shtetin shqiptar që t’i dilnin në ndihmë në forma të ndryshme, shkruan gazeta inFokus.

Kosova, Maqedonia, Greqia, Rumania, Serbia, Mali i Zi e shumë të tjera, u nisën drejt shtetit shqiptar, për të kërkuar dhe shpëtuar banorët të cilët mbeten nën rrënoja.

Nga tmerri që solli tërmeti, mbetën 51 viktima, derisa arritën të shpëtuan dhjetëra të tjerë.

Pas misionit të shenjtë që kryen, kjo skuadër, u kthye në Zvicër, por ajo që u vërejt tek ta ishte pikërisht se secili nga ta kishte marrë me vete edhe nga një flamur kuq e zi./Gazeta inFokus/.

 

 

 

Të tjera