Sport

Pasi i dhuroi fitoren Werder Bremenit shpërblehet Milot Rashica

Autori: Gazeta inFokus 20:25 | 01 December 2019

Werder Bremeni ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Wolfsburgut me rezultat 3-2, shkruan Gazeta inFokus.

Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte sulmuesi kosovar Milot Rashica, i cili shënoi dy gola në këtë përballje.

Fal paraqitjes së mirë dhe golave të shënuar sulmuesi vushtrrias u zgjodh lojtari më i mirë i takimit.

Ai u vlerësua me notën 8.5 nga sofa score.

Kjo fitore e ngritë Bremenin në pozitën e 12-të me 14 pikë, pas një starti jo të mirë të kampionatit./Gazeta inFokus/

Të tjera