Lajme

Pasi e hoqi postimin, Ardian Kastrati shkruan sërish: Nuk e pata me Vjosën, mos merrni turr

Autori: Gazeta inFokus 23:00 | 04 April 2021

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka reaguar pas kritikave të ashpra që iu adresuan për postimin ku fyente Vjosa Osmanin.

Kastrati në postimin e tij mundohet të arsyetohet duke thënë se s’ka qenë duke e parë seancën për presidentin, e as që e ka pasur me Osmanin apo me Graincën.

Ai madje thotë se posa ka hyrë në facebook, por në të vërtetë Kastrati ka qenë në facebook edhe para një ore kur e fshiu postimin që nxiti reagime të mëdha.

“As qe me ka shku mendja te Vjosa Osmani, as Adelina Grainca , as per asnje te person te gjalle ne kete bote. …siç paskan aluduar disa”, ka shkruar Kastrati.

Postimi:

Postimit qe kam bere ku e citoj Faik Konicen iu paska dhane drejtim i gabuar! Sa e qela fcb po e shoh qe me paskan gozhdu do analista e portale. Une as qe kam qene tu e pa seancen per zgjedhjen e presidentit kur e kam shkru ate postim. As qe me ka shku mendja te Vjosa Osmani, as Adelina Grainca , as per asnje te person te gjalle ne kete bote. …siç paskan aluduar disa. Askush nuk duhet te ndihet i ofenduar sepse postimi ska pas adrese politike e aq me pak seksiste. Me ngadal mos beni turr! Per ceshtje politike kur dua te reagoj i permendi me emer e mbiemer, qysh i kam permend gjithe!
Tani hapni syte ju qe paskeni marre turr dhe lexojeni shkrimin e Faik Konices me poshte, nga i cili kam nxjerre ate tekst fjale per fjale i cili ska te bej me politiken aktuale, por thjeshte eshte reference ne satiren e Konices.
Ja me poshte linku i tekstit:
https://www.radiandradi.com/abdullahu-yne-cbehet-satire…/
Naten e mire!

Postimit qe kam bere ku e citoj Faik Konicen iu paska dhane drejtim i gabuar! Sa e qela fcb po e shoh qe me paskan…

Posted by Ardian Kastrati on Sunday, April 4, 2021

Të tjera