Sport

Pas tërmetit tragjik, FSHF vendos për kampionatin shqiptar

Autori: Gazeta inFokus 13:23 | 30 November 2019

Pas tërmetit që goditi Shqipërinë dhe solli pasoja katastrofike, të gjitha ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë Superiore, që ishin të programuara të luheshin në datat 29-30 nëntor, u shtyn.

FSHF tashmë ka vendosur se kur do të luhet kjo javë dhe kur Superiorja do të zbresë në fushë.

Kështu, Federata ka vendosur zyrtarisht se java e 14-të, do të luhet në datat 7 dhe 8 dhjetor.

Për ndeshjet e javës së ardhshme, do të ketë një njoftim të dytë.

Të tjera