Lajme

Pas suspendimit të Bekim Bejtës, studentja që e braktisi Fakultetin për shkak të tij i rikthehet studimeve

Autori: Gazeta inFokus 13:39 | 18 April 2023

Me datë 30 mars Gazeta Insajderi ka publikuar ankesat e studentëve të degës “Gjuhë dhe Letërsi Angleze” drejtuar Këshillit të Etikës, kundrejt profesor Bekim Bejta.

Në një intervistë  ish-studentja, Zana Mala kishte rrëfyer eksperiencat e saj me Bejtën.

Mes tjerash Mala kishte thënë se Bejta ishte shkaktari që ajo kishte braktistur studimet.

-Advertisement-

Më datë 12 mars, Senati i Universitetit ka suspenduar Bekim Bejtën për 6 muaj.

Pas këtij vendimi, Gazeta Insajderi ka intervistuar Malën e cila në mes tjerash ka rrëfyer edhe se ka vendosur t’i rikthehet studimeve.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Viva Fresh Store vazhdon zgjerimin në Maqedoninë e Veriut – hapet një tjetër pikë

Të tjera