Sport

Pas super paraqitjes vjen edhe shpërblimi për Edon Zhegrovën  

Autori: Gazeta inFokus 18:50 | 01 December 2019

Edon Zhegrova padyshim ishte futbollisti më i mirë i takim Basel 3-0 Young Boys, shkruan Gazeta inFokus.

Ylli kosovar në këtë takim krahas 1 goli dhe 1 asistimi, arriti edhe të kompletoi 5 driblime, nga shtatë tentime, krijoi 2 shanse, dha 2 pasime kyçe për gol.

Pas kësaj paraqitje fantastike talenti prishtinas është shpërblyer duke u shpallë futbollisti më i mirë i ndeshjes.

Zhegrova u vlerësua me notën 8.5.

Kjo fitore e afron Baselin në vetëm 1 pikë larg liderit Young Boysit./Gazeta inFokus/

Të tjera