Lajme

Pas sulmit të PSD-së, Kurti mban tubim për prezantimin e buxhetit 2023

Autori: Gazeta inFokus 17:56 | 24 November 2022

Menjëherë pas sulmit që anëtarët e PSD-së i bënë kryeministrit Kurti, duke e sulmuar me qershi, ky i fundit është duke mbajtur tubim për prezantimin e buxhetit 2023.

Kurti në këtë takim me qytetarë është bashkë me ministrin e Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, si dhe ministrin e Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

Kurti ka filluar në të gjitha qytetet duke bërë prezantimin e buxhetit për vitin 2023, ndërsa sot radha ishte në kryeqytet.

Të tjera