Sport

Pas Ronaldos te Juventusi infektohet me ‘Covid-19’ edhe një futbollist tjetër

Autori: Gazeta inFokus 17:07 | 14 October 2020

Pas Cristiano Ronaldos te ekipi i Juventusit ka rezultuar pozitiv me ‘Covid-19’ edhe një futbollist tjetër, shkruan Gazeta inFokus.

Bëhet fjalë për Weston McKennie, i cili është lojtari i dytë i infektuar me koronavirus të skuadra nga Torino.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi juventin përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

“Juventus njofton se gjatë kontrolleve të parashikuara nga protokolli në fuqi, lojtari Weston McKennie ka dalë pozitiv në Covid 19”, thuhet në njoftimin e klubit torinez.

McKennie sikur Ronaldo dhe çdo futbollist tjetër i infektuar me virus do të karantinohet për 14 ditë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera