Lajme

Pas reshjeve të shiut, për dallim nga Prishtina, rrugët e Ferizajt të menaxhueshme

Autori: Gazeta inFokus 16:47 | 19 June 2021

Reshjet e dendura të shiut, në Komunën e Ferizajt për dallim nga Prishtina nuk kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim.

Sipas komunikatës së publikuar nga komuna, vërshime nuk ka pasur në asnjë zonë, përveç disa vështirësivë në rrugë lokale.

“Nga raportimet e terrenit, vërshime nuk ka në asnjë zonë të Ferizajt, përjashtimisht vështirësive që kanë shkaktuar reshjet e dendura të vazhdueshme, me kanalizimin atmosferik në disa rrugë lokale, kjo si rezultat i lidhjes së shtëpive në rrjet të kanalizimit fekal”, thuhet në komunikatë.

Sipas komunikatës, pas reshjeve të dendura të shiut në Ferizaj, situata nën kontrollin e autoriteteve emergjente.

“Pas reshjeve të dendura e të shpeshta të shiut, mesditën e sotme në Ferizaj, ekipet emergjente janë vazhdueshëm në terren në monitorim të situatës. Ekipet e emergjencave janë në terren dhe po intervenojnë varësisht nga nevoja ku paraqitet për intervenim. Aktualisht gjendja është e menaxhueshme dhe ekipet përkatëse po punojnë në eliminimin e vështirësive eventuale”, thuhet në komunikatë.

Të tjera