Lajme

Pas pak mblidhet Qeveria, ky është rendi i ditës

Autori: Gazeta inFokus 10:06 | 14 September 2022

Qeveria do ta mbajë sot mbledhjen e radhës.

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se një mbledhje e Ekzekutivit do të mbahet në orën 10:00.

Përgjatë kësaj mbledhje pritet të bëhet shqyrtimi i Projektligjit për Prokurorin e Shtetit, si dhe shqyrtimi i Projektligjit për Institutin e Krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë.

Pas raportimit për sulme të shumta kibernetike në drejtim të institucioneve të vendit, Qeveria sot do të bëjë shqyrtimin e Projektligjit për Sigurinë Kibernetike.

Etiketa:

Të tjera