Sport

Pas Muriqit edhe Ardian Ismajli i bjen shkelem ‘fukarallëkut’, ja sa milionë euro do të përftoj për një sezon te Spezia

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 14 September 2020

Elitës së futbollit italian i është shtuar edhe një futbollist me prejardhje nga Kosova, por që luan për kombëtaren e Shqipërisë, shkruan Gazeta inFokus.

Ardian Ismajli e ka kompletuar transferimin e tij te ekipi Spezia, që këtë vit do të garoj në Serie A.

Ai ka kaluar te ekipi italian nga Hajduk Spliti për shumën e 2.5 milionë eurove.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare thuhet se do të përfitoj rreth 1 milion euro nga Spezia.

Kujtojmë se në Seria A luajnë edhe Thomas Strakosha, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Amir Rrahmani, Mërgim Vojvoda dhe Vedat Muriqi./Gazeta inFokus/

Të tjera