Lajme

Pas humbjes së LDK-së në Podujevë, lajmërohet edhe një herë Agim Veliu

Autori: Gazeta inFokus 15:38 | 30 November 2020

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka folur edhe një herë rreth humbjes së zgjedhjeve në Pordujëvë.

Ish kryetari i kësaj komune, ka thënë se kur sovrani flet të gjithë duhet të heshtin.

Kështu ka shkruar ai përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook, shkruan Gazeta Infokus.

“Llapjanët folën dje. Kur flet sovrani të gjithë duhet të heshtin. Dega e LDK-së në Podujevë, që nga themelimi i partisë prej 31 vitesh, e pësoi humbjen e parë në zgjedhje. Është e rrallë për një parti demokratike të ketë besim aq të gjatë qytetar, të palëkundur dhe konsistent, në kohë të vështirë dhe ditë të mira.E çmoj jashtëzakonisht shumë dhe përkulem para këtij besimi që na keni dhënë për gati 31 vite. Këtë besim e kam respektuar dhe do ta vlerësoj përgjithmonë”, ka shkruar ai.

Veliu po ashtu ka thënë se koha do ta dëshmojë se propaganda kundër meje dhe LDK-së ka qenë e fabrikuar dhe false.

“Kundërshtarët politikë ne nuk i konsiderojmë armiq, siç na identifikojnë ata neve. Sot është një ditë reflektimi për neve. Do ta analizojmë me kujdes humbjen në zgjedhjet lokale, do të identifikojmë dhe korrigjojmë mangësitë tona, do ta zgjerojmë ekipin konform nevojave të qytetarëve, për tu rikthyer triumfalisht në Podujevë në zgjedhjet e vjeshtës së ardhshme”, ka përfunduar ai./Gazeta Infokus/

Të tjera