Lajme

Pas acarimeve në LDK flet Vjosa Osmani

Autori: Gazeta inFokus 13:29 | 15 January 2020

Ide të kundërta ndërmjet anëtareve të Lidhjes Demokratike kanë dalë pas dërgimi të ofertës se re nga Vetëvendosje.

E kundërshtime të mëdha u pa ndërmjet Vjosa Osmani dhe Agim Veliut, shkruan Gazeta inFokus.

Ky i fundi këtë ofertë e quajti si jo serioze nga ana VV’së.

Ndërsa Osmani kishte qëndrim krejtësisht të kundërt ndaj bashkepartiakut të saj.

Mirëpo Osmani gjatë ditës së sotme është pyetur nga gazetaret rreth atmosferës së acaruar brenda partisë.

Nënkryetarja e LDK’së e ka mohuar një gjë të tillë, shkruan Gazeta inFokus.

“Unë sapo u ktheva nga Recaku ku ishim bashkë me një ekip të LDK-së për të shprehur nderimin tonë për viktimat e asaj masakre, dhe natyrisht se u takuam me shumë njerëz që janë pjesë e afetarisë në LDK, mund të them që atmosfera në LDK është atmosferë e anëtarësisë në LDK.

E po ashtu Vjosa Osmani është shprehur edhe optimist se do të arrihet koalicion ndërmjet LDK e VV’së.

“Unë jam shumë optimiste si person dhe nuk lejoj askush të ma humb atë optimizëm”, ka shtuar ajo./Gazeta inFokus/

Të tjera