Lajme

Parashikimi i motit për të dielën

Autori: Gazeta inFokus 21:54 | 20 February 2021

Nga kjo e diel fushat e presionit të lartë që ndodhen mbi detin e Zi fillojnë të fuqizohen duke u shtrirë mbi vendin tonë gjatë javës në vijim. Nën këto kushte parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Sipas Prishtina Weather kjo  e diel do të sjell mëngjes me mjegull nëpër ultësira, derisa gjatë ditës kryesisht kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga -1C  deri në 10 C maksimalet e ditës.

Të tjera