Lajme

Parashikimi i motit për sot

Autori: Gazeta inFokus 06:47 | 10 May 2022

Sot mbi vendin tonë parashihen vranësira të dendura të cilat vende–vende mund të sjellin riga shiu, sipas Institutit Hidrometerologjik.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Kushtet biometeorologjike dhe agrometeorologjike do të jenë relativisht të mira, por duhet shtuar kujdes që mos të jemi në kontakt direkt me rrezet e diellit, sidomos në pikun e ditës, pasi që indeksi UV parashihet të jetë në vlerat e larta.

Etiketa:

Të tjera