Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 14:34 | 04 September 2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këtë javë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten parashihen vranësira të dendura të cilat gjatë pjesës së dytë të ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-30 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira. Do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.

 

Etiketa:

Të tjera