Lajme

Parashikimi i motit për nesër, temperaturat arrijnë deri në 23 gradë

Autori: Gazeta inFokus 22:35 | 08 May 2021

Instituti Hidrometerologjik i vendit njofton se dita e nesërme do të shoqërohet me mot kryesisht me diell dhe relativisht e qetë.

Në vlerat e temperaturave minimale do të kemi rënie, derisa ato maksimalet do të shënojnë rritje.

Temperaturat minimale do të zbresin deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të arrijnë deri 23 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s.

Të tjera