Lajme

Parashikimi i motit për nesër

Autori: Gazeta inFokus 11:59 | 03 April 2021

Instituti Hidrometeorologjik njofton se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu e bore.

Temperaturat do të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Të tjera