Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, mësoni se a do të ketë borë në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 20:32 | 19 November 2020

Mësoni se ҫfarë moti do të mbretërojë në dy ditët në vazhdim në vendin tonë.

Në dy ditët e ardhshme do të ndryshojë moti në Kosovë.

Në këto dy ditë pritet se do të kemi mot të ftohtë dhe të vranët.

Në disa qytete pritet që temperaturat të bien nën zero gradë celsius.

“Do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat ditën e premte vende-vende do të shoqërohen me riga të dobëta shi. Në veriperëndim të vendit priten edhe reshje bore ndërsa në viset malore parashihet të bie vetëm borë të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s.”, thuhet në raportin e IHMK-së.

Të tjera