Lajme

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Autori: Gazeta inFokus 18:56 | 27 April 2021

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Gastroenterologët e QKUK-së ia heqin pacientit baterinë nga barku

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s.

Të tjera