Lajme

Parashikimi i motit në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 08:22 | 09 July 2021

Për ditën e premte moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë si dhe vranësira kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokalisht shtrëngata afatshkurtra në relievet e larta malore.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Të tjera