Lajme

Parashikimi i motit

Autori: Gazeta inFokus 07:12 | 07 September 2022

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mo kryesisht i ngjashëm dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Sipas IHMK, vranësira do të ketë kryesisht në relievin malor. Indeksi UV do të jetë i lartë kryesisht në orët e mesditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

Të tjera