Lajme

Parashikimi i Mefit: LDK-PDK, koalicion pas zgjedhjeve në Podujevë

Autori: Gazeta inFokus 21:02 | 21 November 2020

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka auluduar se koalicioni në nivelin qëndror mes LDK-së dhe PDK-së do të ndodh pas zgjedhjeve në Podujevë.

“Koalicioni në nivelin qendror mes LDK-së dhe PDK-së do të kristalizohet menjëherë pas zgjedhjeve në komunën e Podujevës”, tha ai.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme në komunën e Podujevës do të mbahen më 29 nëntor.

Të tjera