Fun & Video

Parashikimet e frikshme të Baba Vangës/ A e dërguan UFO-t asteroidin “Oumuamua” në Tokë?

Autori: Gazeta inFokus 07:41 | 15 June 2022

Vangelia Gushterova e njohur botërisht si Baba Vanga ka tronditur njerëzimin me parashikimet e saj, ku më i njohuri ndër to ishte ai i 11 shtatorit, por dhe parashikimi për ardhjen e asteroidit “Oumuamua” në Tokë.

Prej 4 vitesh ekspertët dhe shkencëtarët po debatojnë nëse “Oumuamua” është asteroid apo kometë. Por ajo që ka ngritur më shumë dyshime ëhstë se Baba Vanga në parashikimin e saj thotë se “Oumuamua” është dërguar nga alienët për të kërkuar jetë në Tokë dhe krijesat “mund të kapin të burgosur”.

Baba Vanga humbi shikimin kur ishte 12 vjeçe në Bullgari. Ajo pretendoi se Zoti i dha këtë dhuratë dhe ka bërë parashikime deri në vitin 5079, disa prej të cilave janë zbuluar.

Shumë besonin se Baba Vanga kishte aftësi paranormale përpara vdekjes së saj në moshën 84-vjeçare në vitin 1996.

Vizionet e saj thuhet se përfshijnë tragjedinë e Çernobilit, vdekjen e Princeshës Diana dhe shpërbërjen e Bashkimit Sovjetik.

Baba Vanga ka parashikuar se viti 2022 do të jetë një vit i mbrapsht.

Ajo gjithashtu parashikon një tjetër pandemi që po vjen, një të zbuluar në Siberi që do të shkaktohet nga një virus i ngrirë i lëshuar nga ndryshimet klimatike.

Australia dhe një numër vendesh në Azi do të goditen nga një periudhë përmbytjesh katastrofike.

Në vende të tjera, rritja e popullsisë do të lërë shumë njerëz me mungesë uji të pijshëm dhe shtetet me sa duket do të detyrohen të kërkojnë zgjidhje alternative për të gjetur burime të reja.

Ndoshta parashikimi më i besueshëm nga Baba Vanga është se njerëzit do të kalojnë më shumë kohë se kurrë para ekraneve gjatë këtij viti.

Ata që janë të varur nga teknologjia do të “shtyhen në një spirale poshtë dhe do të ngatërrojnë fantazinë me realitetin”, thotë ajo.

Etiketa:

Të tjera