Lajme

Paralajmërim i “frikshëm” i aktivistit të VV-së për Qeverinë Kurti

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 10 June 2021

Sokol Halili, gjatë ditës së mërkurë shpalli kandidaturën e tij për kryetar të Skenderaj.

Por, Halili nuk po ndalet me kaq, shkruan Gazeta Infokus.

Së fundi ai ka paralajmëruar së në listën zezë të Shteteve të Bashkuar të Amerikës do të hyjnë shumë politikanë në Kosovës

E sipas Halilit një gjejë të tillë nuk do t’i shpëton as zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Shum shpejte presidenti ma pro Shqipetar i Shteteve te Bashkura te Amerikes USA.Doti fus ne Listen e zeze shum ishe politikan dhe njerze qe quajten veten te forte nuk doti pshton kesaje Liste ase individet ne Qeverin Kurti.Miku dhe Shpetimtari jon Amerika doti sposton ata qe ne nuk po kemi guxim ase forc ti Largojm nga mesi jone andaje keta jan virus dhe Vakcina per ta eshte presidenti Shteteve Te Bashkura Te Amerikes.Goditja po vjen i forte dhe supremi eshte vetem Qytetari i Republikes se Kosoves.S.H”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që Halili në zgjedhjet e 14 shkurti patë dal përkrah Vetëvendosjes../Gazeta Infokus/

 

 

Të tjera