Lajme

Para protestës, Policia në gjendje gatishmërie me autoblinda dhe top uji

Autori: Gazeta inFokus 13:31 | 29 January 2022

Policia e Kosovës ka mobilizuar autoblindat dhe topin e ujit që përdoren për të shpërndarë protestuesit nëpër protesta.

Sot në ora 14:00 pritet të mbahet protesta e thirrur nga PSD-ja kundër shtrenjtimit të rrymës, raporton Gazeta Express.

PSD ka ftuar qytetarët dhe partitë opozitare që t’ju bashkohen në protestë.

Në një konferencë për medie, në sheshin “Zahir Pajaziti”, të mbajtur të premten, kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se protesta e të shtunës(sot) do të jetë paqësore, por tha se do të ketë aksione simbolike para objektit të qeverisë.

Të tjera

rel="nofollow"