Lajme

Pankarta e tifozëve kosovarë: Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri

Autori: Gazeta inFokus 19:33 | 17 November 2019

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është duke u zhvilluar ndeshja historike mes Kosovës dhe Anglisë.

Në duart e tifozëve nga Kosova ka një sërë pankartash që flasin për mirënjohjen ndaj shtetit të Anglisë.

“Kur ne po përjetonim gjenocidin dhe dhunimin e grave, ju na i rritët shpresat tona për liri.
Gjithnjë falënderues, Anglisë!” – shkruhet në një pankartë nga tifozët dardanë./Gazeta inFokus/.

Të tjera