Lajme

Panik në fluturimin Moskë-Bangkok, 20 të lënduar nga turbulenca (Video)

Autori: Gazeta inFokus 12:40 | 01 May 2017

Pasagjerët e një avioni të Aeroflot që udhëtonin nga Moska drejt Bangkok-ut kanë jetuar një moment paniku për shkak të një turbulence shumë të forta.

 Pamjet tregojnë njerëz të shtrirë përtokë dhe materiale të shpërndara në dyshemenë e avionit.

‘Disa persona kanë mbetur të plagosur me dëmtime dhe fraktura të rënda’, ka thënë një burim për interfax, përcjell bw, duke nënvizuar që turbulenca është verifikuar jo në një lartësi shumë të madhe, pak para se mjeti të fillonte zbritjen në kryeqytetin e Tajlandës.

Etiketa:
Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera