Sport

Panathinaikosi grek vjen me mesazh emocionues për Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 23:55 | 28 November 2019

Një mbështetje e jashtëzakonshme dhe solidaritet ka ardhur nga ana e Greqisë, sa i përket situatës së vështirë që po kalon Shqipëria.

Teksa më herët kishim parë shumë ekipe futbolli nga shteti helen që janë solidarizuar me këtë ngjarje, këtë herë mbështetja ka ardhur nga fusha e sportit sërish, por në basketboll.

Tifozët e Panathinaikosit ishin ata që në tribunën e tyre gjatë ndeshjes me Baskonian mbanin një banderolë ku shkruhej: “Dhimbje dhe solidaritet. Kufijtë nuk i njohim. Kurajo për gjithë popullin shqiptar”.

Mbështetja nuk ka munguar edhe nga shtete tjera.

Të tjera