Fokus

Pamjet skandaloze, pluhuri e mbeturinat “tek koka” e pacientëve: QKUK-ja merr masa pas raportimit të Gazetës Infokus

Autori: Gazeta inFokus 10:14 | 13 February 2024

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka izoluar pjesën ku po bëhen punime të vrazhda pas raportimit të Gazetës Infokus se pacientët në Kirurgjinë Torakale po trajtohen vetëm 7 hapa larg pluhurit të madh e mbeturinave që kishin kapluar koridorin e kësaj klinike.

Infokusi raportoi të premten me 10 shkurt për gjendjen në Klinikë pasi shumë pacientë janë drejtuar me ankesa tek redaksia.

E 2 ditë pas raportimit Infokusi ka dalë përsëri në vendin e ngjarjes ku kemi parë se janë marrë masa dhe tashmë është izoluar dhe është mbuluar pjesa ku po bëhen punimet.

-Advertisement-

Për më shumë ndiqeni storien në vazhdim:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera