Fun & Video

Pamjet/ Beteja e ashpër në botën e egër! Kali sulmon aligatorin, cili triumfon…

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 22 February 2021

Një grup miqsh në një park në Florida kapën momentin kur një kalë i egër sulmoi një aligator.

Krystal Berry dhe miqtë e saj shkuan në Parkun Shtetëror të Paynes Prairie Preserve në Micanopy për të festuar diplomimin e tyre dhe po filmonin pranë njëri-tjetrit në një fushë.

Në pamje grupi i kuajve duket se është duke kullotur pranë aligatorit, kur një kalë që duket se udhëheq tufën dhe është më pranë me zvarranikun, papritmas fillon ta sulmojë me zemërim.

Aligatori duket se lufton, duke u përpjekur të kafshojë kalin pasi forca e sulmit e dërgoi atë në ajër.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni pamjet.

Të tjera