Lajme

Pamje të reja të KFOR-it afër barrikadave në veri

Autori: Gazeta inFokus 13:01 | 27 September 2021

Forcat e armatosura të KFOR-it kanë mbërritur tashmë në afërsi të barrikadave të komunitetit serb, ku janë bllokuar rrugët për në pikat kufitare në veri të Kosovës.

Gazeta Infokus sjellë pamje nga vendi ku janë parë ata duke shkur drejtë zonës neutrale mes Kosovës e Serbisë.

Ata janë vendosur zonën neutrale në mes kufirit të Kosovës dhe Serbisë, ku gjithashtu po qëndron edhe Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, shkruan Gazeta Infokus.
Ndryshe është raportuar më herët për një ndërhyrje të mundshme të KDOR-it në veri.

Por për një gjë të tillë, kryeministri Albin Kurti ka thënë se nuk ka informacione./Gazeta Infokus/

Të tjera